Gry planszowe wracają do łask

Jeśli chodzi o branże rozrywkową, to XXI wiek jest czasem wysypu gier o niesamowitej grafice i narracji, przeznaczonych na komputery, konsole, a nawet telefony. Producenci prześcigają się w coraz ciekawszych scenariuszach rozgrywki i barwnych postaciach, ale istnieje jedna rzecz, z którą na pewno nie wygrają. Chodzi oczywiście o stare dobre gry planszowe, które nie mają sobie równych. Dlaczego warto w nie grać i jaki mają wpływ na nasze samopoczucie?

Relaks po stresującym dniu

Oprócz gorącej kąpieli i ulubionego jedzenia, humor po stresującym dniu w pracy czy szkole poprawić mogą także planszówki. Ich bezdyskusyjną zaletą jest fakt, że możemy w nie grać i jednocześnie spędzać czas z rodziną lub znajomymi. Wspólna rozrywka nie tylko ukoi nasze nerwy i pozwoli odpocząć, ale będzie także powodem do rozluźniających rozmów i śmiechu.

Aby przygotować wygodne miejsce do grania w planszówki, można wykorzystać na przykład miękkie dywany 200×300 i rozłożyć jeden z nich na podłodze. Wszyscy wiedzą, że w gry planszowe najlepiej gra się właśnie „na ziemi”. Dodatkowe poduszki także dodadzą komfortu i pozwolą się wygodnie ułożyć.

Stymulacja mózgu

Gry planszowe pozwalają nie tylko się odprężyć, ale też potrenować mózg i zdolność logicznego myślenia. Udowodniono nawet, że regularna stymulacja tego narządu, którą można odbywać podczas grania w planszówki, minimalizuje ryzyko zachorowania na Alzheimera oraz zmniejsza prawdopodobieństwo demencji.

Gry planszowe są więc nie tylko sposobem na rozrywkę, ale mają wiele innych zalet i realny wpływ na nasze zdrowie.

Aby oddać się grze w planszówki, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych warunków. Wystarczy rozłożyć na podłodze miękkie dywany 200×300, przynieść swoją ulubioną grę i zaprosić do zabawy znajomych.

Dzięki grom planszowym uczymy się strategicznego podejmowania decyzji, obmyślania kolejnych ruchów (czyli taktyki) oraz rozwiązywania problematycznych sytuacji.

Gry planszowe łączą ludzi

W wielu krajach pojawia się coraz więcej lokali i innych miejsc, w których przy swoich ulubionych napojach i potrawach można jednocześnie zagrać w planszówki. Sprzyja to poznawaniu nowych ludzi i skutecznie poprawia nastrój.