Gry edukacyjne dla dzieci

Mimo szerokiej gamy gier multimedialnych i konsol w erze smartfonów i tabletów gry edukacyjne nadal odgrywają istotne miejsce w rozwoju dziecka i cieszą się niesłabnącą popularnością. Gry edukacyjne zajmują coraz więcej miejsca na półkach w sklepach, są często polecane przez pedagogów i nauczycieli jako nowoczesne pomoce dydaktyczne. Przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Dzięki grom edukacyjnym możemy połączyć naukę z przyjemnością. Możesz nauczyć się czegoś nowego, poszerzyć zakres swojej wiedzy, a przy tym miło spędzić czas przy zabawie. Rozwiązuj łamigłówki, zrób skomplikowane wycinanki, naucz się nazw flag wszystkich krajów, poszerz swój zasób słownictwa dzięki grom słownym. Sprawdź swoją wiedzę z zakresu komiksów i bajek, znajomość liter oraz wiele innych możliwości znajdziesz w grach edukacyjnych dla dzieci.

Nic tak pozytywnie nie wpływa na rozwój dziecka jak nauka poprzez zabawę. Trudno jest znaleźć lepszą rozrywkę dla malucha niż gry edukacyjne . Dziecko zdobywa nowe umiejętności, ćwiczy małą motorykę, koncentrację, pamięć i pobudza wyobraźnię. Dzięki ciekawym elementom zabawy i odkrywania nowych możliwości dziecko w ogóle nie zauważa elementów nauki, jakie płyną z tej rozrywki. Multimedialne zabawy sprzyjają łatwiejszemu przyswajaniu i zapamiętywaniu zdobytych umiejętności, bo nie kojarzy się to dziecku z trudną nauką, a z czynnościami praktycznymi. Gry edukacyjne pomagają rodzicom w nauce dzieci, pokazując im, jak można przyswojoną wiedzę wykorzystać w świecie rzeczywistym.Jeśli twoja córka zamiast wkładać obuwie dziecięce przymierza twoje buty i używa twoich kosmetyków, to być może to najlepszy moment, aby pozwolić jej grać w gry edukacyjne dotyczące wyglądu człowieka. W ten sposób dziecko może poszerzyć słownictwo związane z ubraniami oraz czynnościami ubierania się. Takie gry przynoszą wiele korzyści, bo na konkretnych przykładach ćwiczymy zdolności manualne, rozwój komunikacji społecznych i językowych, trening koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko staje się bardziej wrażliwe na obserwację otoczenia i logicznego kojarzenia faktów. Zajęte zabawą i nauką zapomina o wcześniejszych działaniach, a twoje buty mogą spokojnie powrócić do szafy.

Edukacja poprzez zabawę

Gry edukacyjne dla dzieci często stawiają przed nimi pewne wyzwania. Biorąc grę do ręki, widzimy na nich kolorowe obrazki, bohaterów ulubionych bajek i kreskówek, a w środku znajdujemy misje – trzeba coś znaleźć, kogoś uratować, komuś pomóc. Jednocześnie grając, możemy się nauczyć czegoś nowego. Na rynku jest dużo gier, które mają na celu Działania edukacyjne. Na początku mają za zadanie zainteresować dziecko jakimś tematem, a potem rozwinąć wiedzę w tej dziedzinie w ciekawy i przystępny sposób. Najbardziej popularne i pomocne w nauce są wszelkiego rodzaju słowniki i encyklopedie. Nie są one jednak łatwe, dlatego ważne jest, aby dostosować grę do poziomu i wieku dziecka. Dla młodszych dzieci proponujemy słowniki obrazkowe. Na półce w sklepach znajdziecie odpowiedni wybór gier edukacyjnych. Multimedialne gry edukacyjne swoją treścią powinny odpowiadać programowi nauczania na danym etapie edukacyjnym dziecka. Wtedy dane gry ćwiczą umiejętności, które dziecko właśnie zdobywa na danym etapie edukacyjnym. Maluch w zerówce może w przyjemny sposób ćwiczyć figury geometryczne, literki i cyferki. Wśród gier edukacyjnych znajdziemy również takie, które w przyjemny sposób uczą języków obcych. Są one o wiele przyjemniejsze niż tradycyjne kursy książkowe. Poprzez kolorowe obrazki i namacalne przedmioty ćwiczą wszystkie aspekty nauki języka – rozumienie, czytanie, pisanie i mówienie.