Gry przeglądarkowe

Jednym z podgatunków gier MMO są gry przeglądarkowe. Obecnie może nie są już tak popularne, jak kiedyś, ale swego czasu Plemiona czy Ogame były tematem dyskusji na każdym szkolnym korytarzu.

Dlaczego dawniej gry przeglądarkowe były bardziej popularne?

Powodów takiej sytuacji może być wiele. Pierwszym co przychodzi na myśl, jest fakt, że dawniej komputery były o wiele słabsze, dostęp do mocniejszych podzespołów był nierzadko trudny oraz kosztowny. Gry przeglądarkowe cechuje to, że bez problemu poradzi sobie z nimi nawet najsłabszy komputer, dlatego były świetną alternatywą dla tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na drogie zestawy PC.

Kolejny z możliwych powodów spadku popularności jest to, że ten gatunek po prostu przejadł się graczom. Nie da się ukryć, że rozgrywka w takich przeglądarkowych produkcjach jest dość monotonna i nie sposób czerpać przyjemność z robienia tego samego przez lata, zwłaszcza gdy nasze zadania ograniczają się do kilku kliknięć myszką.

Dawniej było to coś nowego, więc gracze podchodzili do tego typu gier z ciekawością. Obecnie gry z tego gatunku nadal odnajdują swoich amatorów, o czym może świadczyć, chociażby powstawanie nowych światów w plemionach. Aczkolwiek nie wydaje się, żeby społeczność graczy była tak duża, jak kiedyś.