Gry, z którymi poradzi sobie każdy komputer

Jedną z niewątpliwych zalet gier MMO jest to, że zwykle ich wymagania sprzętowe są stosunkowo niskie. Twórcom zależy na tym, aby przyciągnąć jak większą ilość graczy, więc starają się tak zoptymalizować grę, żeby każdy komputer bez problemu sobie z nią poradził. Oczywiście znajdą się również bardziej zasobożerne produkcje, ale jest całkiem dużo pozycji z bardzo niewielkimi wymogami.

W co zagramy na budżetowym komputerze?

Lista gier, z którymi bez problemu poradzi sobie większość komputerów, jest naprawdę długa. Jedne z bardziej popularnych w ostatnim czasie gier, cechujących się niewygórowanymi wymaganiami sprzętowymi to:

  • League of Legends
  • Counter Strike: Global Offensive
  • Fortnite

Oczywiście, aby rozgrywka przebiegła bezproblemowo i płynnie na słabszym zestawie PC, trzeba będzie zmienić ustawienia na niskie. Warto też upewnić się, że w tle nie są aktywne inne gry lub programy, gdyż może to niepotrzebnie obciążać komputer.

Często pomocna okazuje się też zmiana rozdzielczości na niższą. Takie rozwiązanie co prawda sprawi, że grafika będzie nieco mniej przyjemna dla oka, a detale mniej ostre, ale płynność rozgrywki znacząco wzrośnie, a to chyba jest najważniejsze. Dobrą manierą jest również utrzymywanie porządku na komputerze, zbyt zapchany dysk może niekorzystnie wpływać na pracę komputera.