Podkładka do myszy – czy jest potrzebna i jaką wybrać?

Używanie myszy bez podkładki jest bardzo słabym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku gdy oczekujemy od urządzenia precyzji. Zdecydowanie warto zainwestować kilkadziesiąt złotych i nabyć dobrej jakości podkładkę. Komfort użytkowania myszy znacząco wzrośnie.

Jaką podkładkę wybrać

Jeśli chodzi o popularne wśród graczy podkładki to prym wiodą modele firm Roccat, Logitech czy też kultowy już model Steel Series QCK. Podkładki znajdziemy w wielu różnych rozmiarach, zarówno w kontekście powierzchni, jak i grubości. Każdy więc bez problemu powinien znaleźć model odpowiadający preferencjom.

Zwykle podkładka powinna bez problemu posłużyć nam przez kilka kolejnych lat, będzie to więc na pewno dobra inwestycja. Zdecydowanie warto postawić na solidnie wykonany, renomowany model, niż co kilka miesięcy wymieniać tandetną podkładkę na kolejną, co w ostatecznym rozrachunku i tak wyniesie nas drożej.

Zalety podkładek

Poza wcześniej wspomnianą większą precyzją, korzystanie z podkładek zapewnia również wiele innych korzyści. Dzięki użyciu materiałowej podkładki znacząco spada zużycie ślizgaczy w naszej myszy. Dobrej jakości podkładka gwarantuje również wyciszenie i tłumienie klikania, jak i przesuwania myszki. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że pod naszym nadgarstkiem znajduje się cienka warstwa elastycznego materiału, co zwiększa komfort użytkowania myszki.