Zakupy przez internet czy w sklepach stacjonarnych?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego, czy może kupić sprzęt gamingowy przez internet. Oba rozwiązania mogą być dobre, wszystkie zależy od aktualnych cen oraz oferty.

Porównaj ceny

Warto sprawdzić aktualne ceny w internecie oraz w sklepach stacjonarnych. Co prawda zwykle internetowo sprzęt jest tańszy, ale nie jest to regułą. Czasami w sklepach naziemnych zdarzają się atrakcyjne promocje, dlatego warto rozeznać się w aktualnej ofercie.

Testowanie urządzenia

Oczywiście w przypadku wycieczki do sklepu stacjonarnego pojawia się opcja przetestowania urządzenia. Bez problemu można jednak przetestować sprzęt stacjonarnie, a zamówienie zrealizować przez internet, jeśli tak wychodzi korzystniej.

Warto również pamiętać o możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość do 14 dni.

Sprzęt powystawowy — czy warto?

Jeśli chodzi o sprzęt powystawowy, często może okazać się to ciekawą alternatywą, gdyż w niższej cenie można nabyć bardzo dobrej jakości urządzenia. Jeśli zostanie nam udzielona standardowa gwarancja oraz produkt nie posiada żadnych uszkodzeń to warto rozważyć taką opcję. Niektórzy natomiast nie są w stanie zaakceptować faktu, że mieliby użytkować sprzęt, którego wcześniej dotykały inne osoby, jest to kwestia indywidualna i należy samemu ocenić czy nie będzie to dla nas problemem.