Jaki telefon kupić z myślą o grach mobilnych?

Gry na telefony komórkowe stają się coraz bardziej zaawansowane i praktycznie przestają różnić się od swoich komputerowych odpowiedników. Jako że używane są w nich coraz nowsze technologie, stale rosną wymagania sprzętowe dla telefonów, na których te mobilne aplikacje mają być obsługiwane.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie telefonu?

Wybierając smartfon, który ma docelowo służyć do grania, warto zwrócić uwagę na specyfikacje. Wielką rolę odgrywa użyty w modelu procesor oraz układ graficzny. Starsze podzespoły mogą sobie nie poradzić z najnowszymi, zasobożernymi grami, dlatego dobrze jest dokładnie sprawdzić przed zakupem, jak mocnego telefonu potrzebujemy.

Kolejnym ważnym aspektem jest aktualność systemu operacyjnego w telefonie. Przy wyborze starszych modeli należy sprawdzić, czy producent przewidział dla nich aktualizację systemu. Jest to o tyle ważne, że część nowych gier da się uruchomić wyłącznie na najnowszych wersjach systemu Android lub iOS.

Istotnym elementem jest również wielkość ekranu. Oczywiście im większy ekran, tym większy komfort w graniu. Zbyt mały ekran sprawia, że bardzo ciężko jest się poruszać w niektórych grach. Na myśl przychodzi, chociażby seria Grand Theft Auto czy mobilna wersja popularnej gry karcianej – Hearthstone. W przypadku mniejszych ekranów rozgrywka staje się naprawdę uciążliwa.

Akcesoria ułatwiające rozgrywkę

Aby czerpać większą satysfakcję z gier mobilnych, warto wyposażyć się w pada. Taki pad znacznie ułatwia sterowanie w grze, zwłaszcza jeśli mamy telefon z niewielkim ekranem.

Nieco bardziej oczywistym sprzętem dodatkowym są słuchawki. Korzystanie ze słuchawek znacząco wpływa na komfort rozgrywki. Dobrym przykładem są strzelanki, gdzie dzięki słuchawkom jesteśmy w stanie stwierdzić, z której strony nadchodzi przeciwnik. Większość producentów dołącza słuchawki do swoich telefonów jako standardowe wyposażenie. Warto jednak przed zakupem danego modelu poczytać recenzję o słuchawkach, gdyż te dołączane nie zawsze są dobrej jakości, co sprawia, że trzeba dodatkowo inwestować w oddzielne, markowe słuchawki.

Czy warto inwestować w telefony o mocnych podzespołach?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jest to dobra inwestycja. Z racji stale zmieniających się wymagań i pojawiających się nowszych rozwiązań technologicznych może się to okazać słabym pomysłem. Natomiast z pewnością, jeśli zdecydujemy się na topowy model to przez kolejny rok czy dwa bez problemu powinien być on w stanie uporać się nawet z najbardziej wymagającymi aplikacjami.

Ciekawą alternatywą są także przenośne konsole, dedykowane graczom. Dobrym przykładem jest Nintendo Switch. Takie urządzenie można zarówno podpiąć do telewizora jak standardową konsolę, jak i używać poza domem, gdyż jest ono wyposażone w ekran. Warto rozważyć taką opcję, należy jednak pamiętać, że z konsoli nie zadzwonimy, ani nie wyślemy smsa.