Nintendo Switch z impetem weszło na rynek

Całkiem niedawno świat obiegła informacja, że wielkość sprzedaży małej przenośnej konsoli Nintendo Switch przez ostatnie kilkanaście miesięcy wyniosła aż 17,5 miliona egzemplarzy. Jest to niesamowity wynik.

Japończykom udało się stworzyć bardzo dobre urządzenie, które szybko podbiło serca konsumentów na całym świecie. Warto wspomnieć również, że firma czerpie dodatkowe dochody ze sprzedaży gier na wyżej wspomnianą konsolę. Prognozy są obiecujące i mówi się, że na Nintendo Switch firma zarobi jeszcze bardzo dużo pieniędzy.

Co sprawiło, że gracze pokochali Nintendo?

Idea konsoli, z której można korzystać w standardowy sposób podpinając ją do telewizora, ale również mobilnie, z racji wbudowanego 5,2-calowego ekranu, okazała się strzałem w dziesiątkę. Takie rozwiązanie ma szansę konkurować z rynkiem gier mobilnych, gdyż granie na przenośnej konsoli jest o wiele wygodniejsze niż na smartfonach.

Innym czynnikiem, który zdecydował o sukcesie Nintendo może też być urozmaicony katalog gier. Firma zadbała o to, aby fan każdego gatunku gier odnalazł coś dla siebie wśród dostępnych pozycji.

Czy warto kupić Nintendo?

Urządzenie można nabyć w cenie poniżej 1500 zł, co wydaje się całkiem rozsądną kwotą. Jeśli poszukujemy mobilnego rozwiązania to warto poświęcić chwilę uwagi wynalazkowi Nintendo.