Razer ogłasza premierę nowego modelu laptopa

Laptopy cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy, wiele osób zdecydowało się zastąpić klasyczny komputer stacjonarny jego przenośną wersją. Producenci, podążając za trendem, prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Firma Razer właśnie ogłosiła premierę swojego nowego modelu: Blade. Ma to być najmniejszy na świecie 15,6-calowy laptop dla graczy.

Specyfikacje modelu Razer Blade

Jeśli chodzi o parametry tego modelu to przedstawiają się one następująco:

    • ekran full HD o rozdzielczości 1920 × 1080, częstotliwości odświeżania 144 Hz oraz wielkości 15,6 cala
    • procesor Intel ósmej generacji i7-8750H

 

  • karta graficzna do wyboru (GeForce GTX 1060 lub GeForce GTX 1070)
  • do 16 GB pamięci RAM
  • dysk SSD o pojemności do 512 GB

Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że model rzeczywiście będzie bardzo mocną pozycją na rynku laptopów gamingowych.

Co do chwytliwej frazy o najmniejszym laptopie gamingowym, rzeczywiście producentom udało się uzyskać kompaktowe wymiary. Laptop ma zaledwie 16,8 mm grubości.

Dodatkowo z myślą o graczach sprzęt został wyposażony w dużego touchpada oraz podświetlaną klawiaturę z systemem anty-ghostingu.

Dodatkowe oprogramowanie

Producent zdecydował się dołączyć do laptopa oprogramowanie warte 400 euro, między innymi grę Cuphead oraz program FL Studio Producer Edition. Ten ostatni jest bardzo popularny i ceniony wśród osób tworzących muzykę.

Czy warto zakupić ten model?

Na chwilę obecną ciężko stwierdzić czy model rzeczywiście będzie wart swojej ceny, gdyż ta nie jest mała. W zależności od konfiguracji za laptopa przyjdzie nam zapłacić między 2000 a 3000 euro, co jest niemałą kwotą.

Dobrym pomysłem jest wstrzymać się z zakupem, aż do momentu pojawienia się rzetelnych recenzji na zaufanych portalach. Specjalistyczna opinia osób zawodowo zajmujących się sprzętem komputerowym, z pewnością będzie pomocna przy podejmowaniu decyzji o zakupie urządzenia.